Praca Na Emeryturze Logo

Czy ksiądz Tadeusz Rydzyk dostanie wyższą emeryturę?

Redaktor
29 lipca 2021

Z roku na rok Polska przeznacza coraz więcej pieniędzy na dopłaty do świadczeń emerytalnych duchownych. W nadchodzących latach wydatki te jeszcze mogą ulec powiększeniu. Z racji, że społeczeństwo się starzeje, coraz więcej księży przechodzi na emeryturę. Czy zatem ksiądz Tadeusz Rydzyk dostanie wyższą emeryturę?

W mediach niedawno pojawiła się informacja, że ojciec Tadeusz Rydzyk może przestać pełnić funkcję dyrektora Radia Maryja. Głównym powodem ma być jego wiek. Pewnym jednak jest, że na emeryturze może liczyć na wysokie uposażenie.

>>> Czy dorabiając można stracić emeryturę? Kogo i jakie obowiązują limity? <<<

Osoby duchowne w Polsce otrzymują emeryturę z dwóch źródeł: z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz z Funduszu Kościelnego, gdzie w obu przypadkach środki te pochodzą od państwa. Duchowni, którzy podejmują decyzję o przejściu na emeryturę w wieku 65 lat, dostają świadczenia z Zakładu Ubezpieczeń społecznych tak jak wszyscy, ale po ukończeniu 75 lat także z Funduszu Kościelnego.

W takim układzie można przyjąć, że księża, którzy przejdą na emeryturę po skończeniu 75 lat otrzymają wyższą emeryturę niż ci, którzy zrobili to wcześniej.

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *