Praca Na Emeryturze Logo

Czy warto kończyć pracę od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego?

Michał Zagozdon
14 lipca 2021

Czy warto kończyć pracę od razu po osiągnięciu wieku emerytalnego? Rząd wystosował apel do seniorów by nie kończyli pracy zaraz po osiągnięciu wieku emerytalnego. Dzięki dłuższej pracy będzie możliwość na podniesienie swojej emerytury.

W Polskim Ładzie przewidziano, że jeśli zostanie wypracowane zbyt wysokie świadczenie, to emerytura ulegnie pomniejszeniu. Rządzący zdali sobie sprawę, że obniżenie wieku emerytalnego kilka lat temu było błędem. Teraz mówią o „efektywnym” jego wydłużaniu. PiS będzie zachęcał, by nie przechodzić na emeryturę dzień po 60. lub 65. roku życia.

>>>Czy dorabiając można stracić emeryturę? Kogo i jakie obowiązują limity?<<<

Postulaty z tym związane znalazły się w Krajowym Planie Odbudowy, który trafił do europarlamentu. Prawo i Sprawiedliwość liczy na to, że m.in. dzięki wprowadzeniu różnego rodzaju aktywności takich jak np. szkolenia, pracownicy będą mieli większą motywację by pozostawać na rynku pracy.

Dokument zawiera także podatkową formę zachęty. Dla zarabiających na emeryturze ma zostać obniżony podatek dochodowy. Osiągnięta w ten sposób nadwyżka środków zostanie przeznaczona na posiadane przez emerytów Indywidualne Konto Emerytalne.

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *