Praca Na Emeryturze Logo

Ile wynosi brytyjska emerytura?

Michał Zagozdon
13 maja 2021

Ile wynosi brytyjska emerytura? State Pension (podstawowa emerytura) wynosi obecnie 168,60 funtów tygodniowo (New State Pension) lub 129,20 funtów (Basic State Pension). Ten kto jednak zdecyduje się przejść na emeryturę po upływie 10 lat, otrzyma zaledwie ok. 48 funtów tygodniowo.

Wartość emerytury prywatnej – Personal Pension zależy od indywidualnych dochodów pracownika, wysokości opłacanych przez niego składek społecznych oraz indywidualnych planów emerytalnych, w ramach których oszczędzał.

https://pracanaemeryturze.pl/nowy-wiek-emerytalny-w-2021-roku-jak-beda-wygladaly-nowe-emerytury/

Jeśli chodzi o Wokrplace Pension to ten typ emerytury polega na tym, że pracodawca pobiera określony procent od pensji pracownika, następnie dokłada do niego pewną kwotę, tworząc tym samym pewnego rodzaju fundusz emerytalny dla osoby zatrudnionej. Wartość Workplace Pension jest zależna od dochodu, od którego odprowadzono składki.

Świadczenie to jest obowiązkowe dla wszystkich zatrudnionych na terenie Wysp Brytyjskich będącym w przedziale wiekowym między 22 rokiem życia, a wiekiem emerytalnych oraz osiągających zarobki wyższe niż 10 000 funtów rocznie. Jeśli osoba zainteresowana tym rodzajem emerytury będzie zarabiała mniej, przystąpienie do Workplace Pension będzie kwestią jej wyboru.

tps://pracanaemeryturze.pl/polacy-za-emerytura-bez-podatku/

Prawo do emerytury brytyjskiej w przeciwieństwie do polskiej nie jest przyznawane automatycznie. Osoba, która jest zainteresowana otrzymaniem świadczenia State Pension musi samodzielnie złożyć odpowiedni wniosek. Może to zrobić telefonicznie lub listownie.

Istnieje jeszcze jeden warunek uprawniający do uzyskania państwowej emerytury w UK. Należy regularnie opłacać składki na ubezpieczenie społeczne. Jeśli z jakichkolwiek przyczyn obowiązek ten został zaniedbany, otrzymanie emerytury może stanąć pod znakiem zapytania.

https://pracanaemeryturze.pl/po-ilu-latach-pracy-nabywa-sie-prawo-do-emerytury-we-francji/

https://pracanaemeryturze.pl/po-ilu-latach-pracy-nabywa-sie-prawo-do-emerytury-w-belgii/

https://pracanaemeryturze.pl/po-ilu-latach-pracy-nabywa-sie-prawo-do-emerytury-w-hiszpanii/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *