Praca Na Emeryturze Logo

Jak podwyższyć policyjną emeryturę?

Redaktor
11 czerwca 2021

Jak podwyższyć policyjną emeryturę? Policjanci mają prawo do podwyższenia wysokości swojej emerytury. Każdy następny rok służby pełnionej w:

  1. składzie personelu latającego na samolotach i śmigłowcach, 
  2. składzie załóg nawodnych jednostek pływających, w charakterze skoczków spadochronowych i saperów lub w służbie wywiadowczej za granicą, skutkuje podwyższeniem podstawy wymiaru o 1 %

Poza tym istnieje możliwość podwyższenia emerytury i to aż o 2 punkty procentowe za każdy rok służby pełnionej w charakterze nurków i płetwonurków oraz w fizycznym zwalczaniu terroryzmu.

>>>Jak przejść na emeryturę - krok po kroku. NASZ PORADNIK<<<

Natomiast każdy rok pełnionej służby w warunkach szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu, wpływa na podwyższenie świadczenia o 0,5 %.

Dodatek pielęgnacyjny do emerytury

Poza możliwością podwyższenia emerytury w służbach mundurowych istnieje też możliwość otrzymania dodatku pielęgnacyjnego. Przyznawany jest on policjantowi na podstawie orzeczenia lekarskiego. Jeśli w takim dokumencie zostanie stwierdzona całkowita niezdolność do wykonywanego zawodu oraz niezdolność do samodzielnego funkcjonowania, można liczyć na dodatek pielęgnacyjny. Z kolei dla emerytów, którzy ukończyli 75 lat, taki dodatek będzie przyznawany bez konieczności przedstawienia takiego orzeczenia lekarskiego.

Czytaj także

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *