Praca Na Emeryturze Logo

Jak waloryzacja składek ZUS w czerwcu?

Redaktor
31 lipca 2021

Jak waloryzacja składek ZUS w czerwcu? Poznaliśmy wskaźnik waloryzacji składek zgromadzonych w ZUS w czerwcu 2021 roku. Kapitał Polaków na emerytalnych kontach wzrośnie o niemal 164 miliardy złotych.

W sytuacji jeśli ktoś na koniec stycznia posiadał na swoim koncie 450 tysięcy złotych to waloryzacja zwiększy jego oszczędności o 24,3 tysiące złotych. Zakończyła się waloryzacja na kontach i subkontach ubezpieczeniowych. Środki zebrane przez Polaków na składki na emerytury wzrosły o 5,41 %, a stany z subkont urosły o 5,23 %.

>>>Kiedy najlepiej przejść na emeryturę?<<<

W 2020 roku po waloryzacji, Polakom przybył znacznie większy kapitał. Zakład Ubezpieczeń Społecznych podał, że w ubiegłym roku oszczędności ubezpieczonych urosły o ponad 243 miliardy złotych. Rok wcześniej kwoty składek na ubezpieczenie emerytalne oraz kapitału początkowego wzrosły o 8,94 %, a subkonta o 5,73 %.

W 2019 roku jeśli chodzi o waloryzacje to mieliśmy do czynienia z rekordem. Ówczesna minister rodziny Elżbieta Rafalska ogłosiła, że waloryzacja wyniesie 9,2 %. Wzrost kapitału zgromadzonego na subkontach wyniósł 5,01 %. Przez to stan kont ubezpieczonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wzrósł o 214,2 miliardów złotych!

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *