Praca Na Emeryturze Logo

Jakie są zasady zwolnienia chorobowego w policji?

Redaktor
14 czerwca 2021

Jakie są zasady zwolnienia chorobowego w policji? Zmiany, które zaszły w roku 2013 doprowadziły do tego że policjanci, tak jak zwykli obywatele, przebywając na zwolnieniu lekarskim, otrzymują jedynie 80 %, a nie 100 % pensji.

Stuprocentowa pensja w takim wypadki dotyczy wyłącznie tych funkcjonariuszy, „którzy są na pierwszej linii i na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo, patrolując ulice, wyjeżdżają do pożarów czy strzegą naszych granic”.

Nadgodziny w policji

Policjanci znajdują się w grupie służb (podobnie jak Straż Graniczna czy Służba Ochrony Państwa), które nie otrzymujący środków za przepracowane nadgodziny. Mają jednak możliwość odbioru wolnego czasu za nadgodziny.

>>> Czy dorabiając można stracić emeryturę? Kogo i jakie obowiązują limity? <<<

Policyjna emerytura w Polsce

Pomimo, że w roku 2013 policjanci utracili znaczą część przywilejów emerytalnych, to wciąż warunki otrzymywania świadczenia są na bardzo dobrym poziomie. W przeciwieństwie do innych grup zawodowych w Polsce. Od 2019 roku funkcjonariusze ponownie nie mają narzuconego wieku emerytalnego.

Jedyne co muszą zrobić, to przepracować odpowiednią liczbę lat. Poza tym, mają również możliwość pobierania bardzo atrakcyjnych dodatków emerytalnych. Mając to wszystko na uwadze, przewiduje się, że służba w policji będzie coraz częściej wybieraną ścieżką zawodową wśród młodych ludzi.

Czytaj także

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *