Praca Na Emeryturze Logo

Jednorazowa podwyżka rent i emerytur 2019. Kiedy podwyżka?

Redaktor
2 listopada 2018

Do 1100 zł ma wzrosnąć najniższa emerytura w 2019 roku. Niestety, będzie to tylko podwyżka jednorazowa.

Poinformowało o tym Rządowe Centrum Informacyjne. W przypadku osób, które mają najniższe renty i emerytury podwyżka może wynieść nawet około tysiąca złotych. Trwają już prace legislacyjne nad przygotowaniem przepisów do jednorazowej podwyżki rent i emerytur w 2019 r.

Jaka waloryzacja emerytury w 2019?

- Pomimo wielu zmian dokonanych w ostatnich latach, idących w kierunku poprawy sytuacji osób pobierających najniższe świadczenia emerytalno-rentowe, wysokość tych świadczeń wciąż uznawana jest za niewystarczającą w odniesieniu do kosztów utrzymania - napisano w projekcie Rządowego Centrum Legislacyjnego.

Według założeń emerytury, renty rodzinne, socjalne oraz z tytułu całkowitej niezdolności do pracy mają wzrosnąć do 1100 zł. Renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wzrosną do 825 zł. Zastosowany zostanie ustawowy wskaźnik waloryzacji, przy zapewnieniu minimalnej gwarantowanej podwyżki świadczenia o 70 zł.

Rozwiązanie będzie stosowane do emerytur w systemie powszechnym, ale również do emerytur i rent rolników, służb mundurowych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych, emerytur pomostowych i nauczycielskich świadczeń kompensacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *