Praca Na Emeryturze Logo

Komu przysługiwać będzie emerytura stażowa?

Redaktor
6 listopada 2021

Komu przysługiwać będzie emerytura stażowa? Emerytura stażowa – projekt Solidarności trafił do Sejmu. Solidarność złożyła w biurze podawczym Sejmu RP podpisy popierające inicjatywę ustawodawczą „Emerytura za staż”. Złożono 235 tysięcy podpisów.

W czerwcu bieżącego roku Solidarność przekazała marszałek Sejmu Elżbiecie Witek dokumenty i podpisy niezbędne do rejestracji Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej w sprawie wprowadzenia emerytur stażowych.

>>> O ile wzrośnie Twoja emerytura w 2022 r.? Jaka waloryzacja emerytury? <<<

Projekt przewiduje, aby emerytura stażowa przysługiwała osobom urodzonym po 31 grudnia 1948 roku, które osiągnęły okres składkowy i nieskładkowy wynoszący 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn. Świadczenie przysługiwałoby pod warunkiem, że jego wysokość – ustalona przy zastosowaniu tzw. formuły zdefiniowanej składki – nie jest niższa od minimalnej emerytury.

Emerytury stażowe od samego początku były, są i będą bardzo ważnym projektem dla Solidarności, które mają być dopełnieniem całego systemu emerytalnego w Polsce. Rzecznik prezydenta Rzeczpospolitej, Błażej Spychalski jeszcze pod koniec maja poinformował, że również w Kancelarii Prezydenta trwają prace nad projektem o emeryturach stażowych.

Czytaj także

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *