Praca Na Emeryturze Logo

Polacy za emeryturą bez podatku

Michał Zagozdon
6 kwietnia 2021

Polacy za emeryturą bez podatku. Jak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster zdecydowana większość Polaków popiera emerytury bez podatku PIT. O rządowym projekcie pozytywnie wypowiedziało się 86% ankietowanych.

Emeryci mają zostać zwolnieni z podatku od świadczenia wg. Nowego Ładu PiS-u. Koncepcja miałaby objąć osoby, które otrzymują emerytury w wysokości do 2,5 tys. zł brutto. W dniach 15-16 marca 2021 przeprowadzono badanie metodą CAWI.  66% ankietowanych uznało to za bardzo dobry pomysł. 20% stwierdziło, że to raczej dobry pomysł. Rządowy projekt za raczej zły uznało tylko 4%. Tych co uznali, iż jest to bardzo zła koncepcja było 2% ankietowanych. Żadnej odpowiedzi w temacie nie udzieliło 8% Polaków.

>>>Jakie obowiązują dodatki do rent w 2021 roku? Ile dostanę<<<

Nowy Ład to najnowszy rządowy program gospodarczy, który ma na celu wesprzeć Polskę po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. Wśród niektórych jego założeń pojawiły się m.in. podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł oraz wprowadzenie świadczeń emerytalnych bez podatku. Wsparcie seniorów ma być jednym z głównych założeń Nowego Ładu.

Czytaj także

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

>>>Praca za granicą a emerytura. Sprawdź, po ilu latach pracy nabywa się prawo do emerytury w różnych krajach<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *