Praca Na Emeryturze Logo

PPK z punktu widzenia pracodawcy

Redaktor
2 kwietnia 2021

W 2021 roku do Pracowniczych Planów Kapitałowych dołączą wszystkie firmy z sektora publicznego i prywatnego. Nie ma znaczenia to ilu pracowników dany podmiot zatrudnia. Jedynie osoby będące na samozatrudnieniu (mikro firmy) oraz firmy prowadzące PPE stanowią wyjątek.

Tym bardziej warto spojrzeć przychylnie na tę formę oszczędzania. Pracodawca ma możliwość zwiększenia swoich wpłat na konto pracownicze nawet do 4 proc. wynagrodzenia. Takie działanie ma bardzo pozytywny wpływ na motywację pracowników oraz ich lojalność wobec firmy.

>>>Jak dostać emeryturę wyższą o 10 procent dzięki waloryzacji składek?<<<

Oprócz tego zwiększa również atrakcyjność przedsiębiorstwa na rynku pracy. Dodatkowo wpłaty do PPK uznawane są jako koszty uzyskania przychodu. Nie wpływają one jednak na wysokość dotychczasowo płaconych składek. Pracownik wraz z pracodawcą podejmuje decyzje odnośnie do instytucji, która będzie odpowiedzialna za obsługę rachunku PPK. Jej zadaniem będzie gromadzenie i inwestowanie zebranych środków.

Tego rodzaju fundusze mogą zdecydowanie wpłynąć na zabezpieczenie emerytalne dla osób zatrudnionych, ale również mają wpływ na rozwój gospodarki i stymulacje rynku. Wszystkim powinno zależeć na tym, by jak najwięcej osób zdecydowało się dołączyć do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Dzięki niewielki kwotom odkładanym każdego miesiąca, w przyszłości może wpłynąć to na poprawę jakości naszego życia codziennego.

>>> Co robić na emeryturze i jak się do niej przygotować? Poradnik<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *