Praca Na Emeryturze Logo

Strażacy ochotnicy otrzymają emeryturę wyższą o 200 zł!

Redaktor
9 sierpnia 2021

Strażacy ochotnicy otrzymają emeryturę wyższą o 200 zł! Dla strażaków-ochotników będzie przysługiwał nowy dodatek do emerytur. Dostaną go kobiety po 20 latach służby i osiągnięciu 60 lat. W przypadku mężczyzn będzie to miało miejsce po 25 latach służby i po 65 roku życia. Dodatki te zostaną zapisane w specjalnej ustawie.

Aby otrzymać dodatek trzeba w okresie służby wyjeżdżać do akcji przynajmniej raz w roku. Emeryci, którzy będą chcieli się ubiegać o dodatkowy zastrzyk gotówki, będą musieli złożyć odpowiednie dokumenty u powiatowego lub miejskiego komendanta straży pożarnej.

>>>Ile można dorobić do emerytury i renty? LIMITY 2021. Sprawdź<<<

Kwota tego dodatku będzie wynosić 200 złotych, a za jego wypłatę będzie odpowiadało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Poza dodatkiem wśród proponowanych rozwiązań ustawy o OSP znalazło się m.in. zobligowanie każdej gminy, by raz na dwa lata, zajmowała się wysokością ekwiwalentu wypłacanego za wyjazdy do akcji ratowniczych.

>>>Kto straci na „emeryturze bez podatku”?<<<

Mają też być prowadzone szkolenia dla ochotników, w tym szkolenia na prawo jazdy kategorii C. Dla poszkodowanych strażaków podczas prowadzenia akcji ratowniczych przewidziane są odszkodowania. Dodatkowo w każdej komendzie wojewódzkiej PSP zastępca komendanta będzie nadzorował i koordynował sprawy związane z OSP.

Czytaj też:

>>>Jaka będzie Twoja emerytura bez podatku?<<<

>>>Kiedy nie przechodzić na emeryturę?<<<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *